0 0,00 €
 

Resetovanie tlačiarne pri inštalácii alternatívnej cartridge

Pomohol vám článok?

Problém: Prečo netlačí tlačiareň? Tlačiareň nerozpozná náplň? Aj po výmene náplne tlačiareň hlási, že je náplň poškodená? Tlačiareň neberie náplň?

V priebehu našej dlhoročnej praxe sme sa stretli so žiadosťami zákazníkov o radu s inštaláciou alternatívnych náplní do tlačiarne. Nasledovné rady Vám budú nápomocné v prípade, že Vaša tlačiareň odmietne spoluprácu s novým typom náplne.

Kde môže byť problém a jeho riešenie: ČIP výrobcu

 

Výrobcovia označujú náplne čipom. Tieto čipy strážia osadenie tlačiarne správnou náplňou, indikujú stav atramentov a kontrolujú dátumy ich expirácie. Tieto funkcie každý z výrobcov zabezpečuje svojim vlastným spôsobom.

Systém, ktorý používajú výrobcovia značiek Brother, Canon, HP a Lexmark umožňuje tlačiareň používať aj po zdanlivom vyčerpaní farby. Čip zahlási chybové hlásenie o nízkej hladine atramentu, no po potvrdení voľby „Pokračovať“ dokáže zariadenie tlačiť až do úplného vyčerpania zvyšnej farby.

Značka Epson má iný postup. Čip prísne stráži množstvo prečerpaného atramentu a po presiahnutí vopred daného množstva tlač zakáže. V kazete sa však ešte zostatkový atrament nachádza.

Vzhľadom na to, že problém závisí individuálne od konkrétnej značky, riešení je mnoho. Na začiatok Vám prinášame tipy pre najrozšírenejšie značky tlačiarní a postupne sa budeme snažiť tento zoznam rozširovať.

Návod na reset tlačiarní Canon

Návod na reset tlačiarní HP

 

Potrebujete radu? Napíšte nám!

Nenašli ste tu návod na reset Vašej tlačiarne? Napište si o neho.

V pravom dolnom rohu obrazovky Vášho počítača, môžete rovno napísať pani Eve.

Radšej telefonujete alebo píšete e-maily? Vyberte si na stránke kontaktov, ako sa s nami spojíte.

Nebojte, sme tu od toho, aby sme Vám pomohli.