0 0,00 €
 

Originálny vs kompatibilný toner

Pomohol vám článok?

Ako ušetriť na tlači?, ktorú náplň kúpiť?, aký je rozdiel medzi originálnym a kompatibilným tonerom?

Tieto otázky rieši každý, komu došiel toner v tlačiarni a zháňa nový. Samozrejme, všetci výrobcovia tlačiarní, kopírok a multifunkčných zariadení sa snažia presvedčiť zákazníkov, aby si kúpili originálny toner rovnakej značky. Má ale spotrebiteľ naozaj len túto možnosť? Aké riziká mu hrozia a aké výhody ho čakajú, ak sa rozhodne siahnuť po kompatibilnej náplni inej značky? Pozrieme sa na to bližšie.

Originálny toner alebo originálny cartridge

Originálnu náplň do tlačiarne vyrobila rovnaká firma, ktorá zhotovila vašu tlačiareň. Je vytvorená na mieru vášho zariadenia, kvalita je teda zaručená. Originálny cartridge si kúpte, ak vám ide o istotu kvalitného výsledku, napríklad pri tlači fotografií. Jedine s originálnou náplňou si tiež budete môcť uplatniť prípadnú reklamáciu v záručnej dobe. Cena originálneho tonera však bude vyššia. Okrem garantovanej kvality totiž zaplatíte aj za značku a jej marketing.

Kompatibilná náplň

Táto náplň má odlišného výrobcu ako vaša tlačiareň. Jej obal býva zvyčajne z lacnejších materiálov, kvalita tlače sa pri rôznych typoch líši. Keď však do výberu investujete svoj čas a zoznámite sa s užívateľskými recenziami, určite nájdete kompatibilnú náplň, ktorá vám zaručí kvalitu tlače porovnateľnú s originálnym tonerom. Odmenou vám bude výrazná finančná úspora.

Renovovaná/repasovaná kazeta

Pri repasovaní sa vezme originálna tlačová kazeta, skontroluje sa, vyčistí a naplní novou náplňou. Ak myslíte ekologicky, siahnite po tejto možnosti. Výhodou je tiež nízka cena renovácie.

Rýchle tipy pre minimalizáciu nákladov na tlač:

• vždy, keď je to možné, používajte čiernobielu tlač

• menej dôležité dokumenty tlačte v nižššej kvalite

• najlepší pomer cena/výkon dosiahnete so zásobníkmi farieb s čo najväčším obsahom

• tlačte obojstranne

• používajte kompatibilné alebo repasované náplne

• pri tlači skenovaných textov vystrihnite alebo zakryte čierne plochy